Orhan Ünal

Orhan Ünal 

21 Haziran 1979 İstanbul

Geçtiğimiz günlerde, Tarsus’ta Ziraat Fakültesi öğrencisi Komünist kuyrukçular tarafından şehid edilirken; İstanbul Fatih’te de iki şehid daha verdik.

Öteden beri Fatih, Karagümrük, Çarşamba, Draman, Balat çevresinde Akıncılar’la Komünist ve Faşistler arasında devam eden, yoğun çatışmalar süresince Akıncılar’ı geriletemeyen kuyrukçular; her zaman olduğu gibi, bu defada kalleşçe saldırıda bulundular.

Yakın bir geçmişte, Cuma namazından çıkarken, Faşistler tarafından pusu kurularak, kalleşçe bir saldırı sonucu şehid edilen Metin Yüksel’den sonra; evlerinde uyumakta olan iki Akıncı kardeşimiz, yapılan kalleşçe bir saldırı sonucu şehid edildiler.

Tek önderin,  Allah’a yükseldiği Miraca çıktığı gecenin sabahında, şehadetle Allah’a yükseldiler. Kardeşlerimiz şehadetle oruç ettiler. Şehadet bir miraçtır. “Şehadet bir çağrıdır, tüm nesillere ve çağlara” demişti Şehid Metin….

Bu çağrıya koştu kardeşlerimiz.

Perşembe günü, saat daha sekiz olmamıştı ki; eli silahlı iki kişi, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi son sınıf öğrencisi Haşim Sönmez, İstanbul Ün. Yabancı Diller Yüksek Okulu 2. sınıf öğrencisi Orhan Ünal’ın kaldığı evin kapısını çalmışlardı.

Bir söylentiye göre; Rus uşağı TKP’nin yeminli kuyrukçuları İGD’li Komünistlerin savaş komitelerine mensup kalleş zorbalardı gelenler….

Bir söylentiye göre de, Dev-Genç’li uşaklar…

Fatih Kolejine doğru kaçan, Faşistler diyenler de var…

Her halükârda emperyalist kuyrukçulardı gelenler…

Kapıyı Haşim açmıştı. Açar açmaz, üzerine boşalmıştı dokuz milimlik mermiler…

Oracıkta düşüverdi… Şehid Haşim!..

Ardından, içeri daldı eli kanlı katiller, yatakta uyurken kıstırdılar ! Orhan’ı…

Yatağa kurşun sıktılar. Bir iki, üç, dört, beş… bembeyaz çarşaf, kıpkızıl kana döndü birden ve Orhan’da şehid düştü, sıkılan yumruğuyla…

Haşim ve Orhan… Kanları kucakladı birbirine…

Birlikte yükseldiler miraç gününün sabahı…

Ve birlikte yükselttiler mücadele bayrağını…

Tüm dünyayı saran kutsal cihad bayrağı…

Ve katiller kaçtılar. Dışarıda bekleyen köpekleriyle, dişleri kanlı, pençeleri kanlı köpekler…

Her Müslüman katilinin kaçtığı gibi bu ülkede…

KAYNAK: ŞEHİDLERİMİZ – 2007- 2. Cild Sayfa: 243

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir